Павловния

Існує вид дерева, що росте швидко, рівно та високо, з великими листками і прекрасними квітками, легке, витривале, просте в обробці, швидко регенерує!

Павловнія — це дерево м’якої породи (інші назви: дерево принцеса, дерево фенікс), дерево з найбільшою швидкістю росту в світі. В оптимальних умовах вирощування за 5 років може досягати 20 метрової висоти і використовуватися в якості сировини. Павлівна вирощують в Китаї понад 2000 років, в США з 1800-х років, в Японії з 1970 року, і з тих пір експорт даної деревини досяг розміру в мільярд доларів США.

В Україні офіційно присутня Paulownia Clone in Vitro 112® — це штучно виведене і клонована дерево, яке здатне виживати і розвиватися в екстремальних умовах (від -25 / -27 до +45 С). Зареєстровано в 2007 році в Інституті Видів Рослин (офіційний орган ЄС). Має міжнародне визнання, європейський паспорт, європейський сертифікат якості і міжнародне дозвіл на торгівлю.

Плантація Paulownia Clone in Vitro 112®

Даний вид деревини відіграє значну роль в деревообробці і одночасно може використовуватися в якості біомаси.

Павловнія, одне з найоригінальніших видів дерев, поширене в західних країнах, де процвітає його вирощування, переважно для виробництва меблів, виготовлення фанери і створення біомаси.

У деревообробній і меблевій галузях вона відома під назвою «алюмінієве дерево»; Павловнія на 30% легше інших порід дерев, росте рівно, не схильна до усихання, а так же їй властива висока стійкість до шкідників і хвороб.

Гарна, чиста і гладка деревина, без сучків, завдяки дрібно-волокнистої структурі ідеально підходить для виготовлення меблів, фанерних листів, будинків, панелей для внутрішньої обробки.

У той же час Павловнія вважається стійким біопаливом і може відігравати значну роль у вирішенні енергетичної кризи.

Ця деревина самостійно регенерує від кореня, завдяки чому і отримала назву дерево-фенікс.

Це означає, що мінімально 3 і максимально 5 циклів проростання можна використовувати без необхідності повторної висадки. Листя Павлівна ростуть швидко і мають дуже велику ємність всмоктування СО2. Завдяки глибокій кореневій системі покращує грунт.

Одне з найбільш перспективних застосувань Павловнії є біоетанол, отриманий з її целюлози. Крім численних областей в яких він використовується на даний момент, деякі вчені бачать в ньому паливо майбутнього — легке виробництво і застосування без ризиків для навколишнього середовища.

Існують два методи отримання біоетанолу: перший — це за допомогою культивованих для цієї мети мікроорганізмів, що використовують целюлозу як джерело енергії і виділяють в результаті обмінних процесів — етанол; другий грунтується на дії певних ензимів, які розкладають целюлозу до бажаного продукту. Хоча другий метод і дешевше і частіше застосовується, а й у обох методів є майбутнє і свої переваги. Як ми вже пояснили біомаса з Павловнії підходяще сировину для виробництва біоетанолу, але далеко не єдина. Після обробки Павловнії при отриманні деревини природно залишаються гілки та інші частини, які формально називають відходами, але їх не тільки не викидають, а й є ще одним джерелом целюлози для отримання біоетанолу.

Таким чином вирощування і обробка Павловнії не тільки включаються природним шляхом в круговорот речовин в природі, а й активно сприяє екологічній рівновазі і збереженню природи нашої планети. З целюлози рослини отримують ще й так гучні за останній час — пелети. Вони використовуються як біопаливо для пелетних котлів, які опалюють окремий будинок або цілі будинки, а так само використовуються в промислових цілях, так як їх вживання весь час розвивається.

Легке і дешеве виробництво біомаси можливо через наступних якостей Павловнії: — не вимагає повторного насадження; навіть при низькій обрізку, з пенька виростає нове деревце, яке при цьому зростає ще швидше, так коренева система рослини досить розвинена. — стовбур можна зрізати в будь-який час, не дивлячись на сезон і немає термінів для збирання врожаю. Практично нічого з дерева павловнія не губиться; ніщо не забруднює або змінює навколишнє середовище. В цьому сенсі не перебільшуючи можна назвати це дерево «Деревом майбутнього», тому що у нашій землі є майбутнє тільки тоді, коли ми ставимося з розумом і необхідної турботою до своїх ресурсів.